HU-02

Budapeşte Film Akademisi

ID
HU-02
Ülke
Macaristan
Fiyat
1.800 € - 2.500 €

Ra Education Danışmanlığı ile Macaristan’da bulunan BFA, film endüstrisinin her alanında ustalaşan, hem Avrupa hem de Amerika’da başarılı olabilecek donanıma sahip yeni nesil film yapımcılarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

BFA, film yapımcılığını sadece bir sanat biçimi olarak değil, aynı zamanda küresel bir iş olarak ele alıp öğretmektedir. Bu nedenle, müfredatın önemli bir kısmı, fonların nasıl geliştirileceğine, ortakların dahil edilmesine ve uluslararası ortak yapımların nasıl yaratılacağına odaklanır: Başka bir deyişle, film endüstrisinde başarılı bir kariyerin nasıl inşa edilip geliştirileceğine odaklanılır.

Kapsamlı, uygulamalı film işletmeciliği eğitimi

BFA’da film yapımında birbiriyle ilişkili olmanın da ötesine geçerek tek bir karmaşık operasyon oluşturan çeşitli ve çok yönlü çalışma alanları ele alınır. Bilgi derinleştikçe uzmanlığın da artacağı düşüncesiyle teorik eğitimler uygulamalı eğitimlerle desteklenir.

Bunun yanı sıra, ekonomik faktörler ve piyasa faktörleri de dikkate alınarak BFA mezunlarının film yapımcılığının ticari yönüne de hâkim olmaları amaçlanır.

BFA öğretim üyeleri, akademik eğitim almış eğitmenlerden ve uluslararası film topluluğunu temsil eden başarılı, ödüllü film yapımcılarından oluşmaktadır. Her biri öğrenciler ve mezunların öğrenmeleri ve ağlarını genişletmeleri için çok iyi birer kaynaktır.

Daha detaylı bilgiyi Ra Education iletişim formunu doldurarak veya bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Lisans Bölümleri ve Fiyatları

Bölümler Süre Fiyat
Editörlük / Ses Mühendisliği 3 Yıl Lisans 1800 €
Kreatif Prodüktörlük 3 Yıl Lisans 2200 €
Senaristlik / Drama Yazarlığı 3 Yıl Lisans 2500 €
Sinematografi 3 Yıl Lisans 2000 €
Yönetmenlik 3 Yıl Lisans 2100 €