HU-01

Budapeşte Corvinus Üniversitesi

ID
HU-01
Ülke
Macaristan
Fiyat
3.400 € - 6.600 €

Ra Education Danışmanlığı ile Macaristan’da bulunan Budapeşte Corvinus Üniversitesi, akademik kadrosunun dünya standartlarında bilimsel performans sergilediği, öğrencilerin Avrupa Birliği’nin en köklü üniversitelerine eşdeğer diploma ve birikimle mezun oldukları bir araştırma üniversitesi olarak kendini tanımlamaktadır. 1920’de kurulmuş olup Macaristan’ın ve Orta Avrupa’nın en iyi Ekonomi üniversitesi olarak kabul görmüştür. Macaristan’daki yöneticilerin önemli bir kısmı bu okuldan mezun olmuştur.

İşletme Fakültesi, İktisat Fakültesi ve Sosyal Bilimler Fakültesi kapsamında 11.000’den fazla öğrenciye eğitim veren Budapeşte Corvinus Üniversitesi’nde işletme, iktisat, sosyal bilimler gibi alanlarda çok kaliteli eğitim programları sunulmaktadır. Temel hedeflerinden biri, üniversitenin benzersiz perspektifini idame ettirerek profesyonel çeşitlilik ve farklı disiplinlerin çalışılmasından doğan sinerjiyi kullanmaktır. 

Üniversitenin uluslararası alandaki sağlam konumu, yılda 550 değişim öğrencisiyle açıkça görülmekte olup Avrupa Birliği Yaşam Boyu Öğrenme programı kapsamındaki Erasmus Projesinin Uluslararası Koordinasyon Ödülüne layık görülmüştür. Bu anlamda Macaristan’ın en iyi üç üniversitesinden biri kabul edilir. 

Konaklama

BCÜ’nün kendi yurdu bulunmakta olup mütevazı bir anlayışla hizmet vermektedir. Okula otobüsle 50 dk. mesafede yer almaktadır. Farklı seçenekleri değerlendirmek isteyenler aylık yaklaşık 300-350 € karşılığında her şey dahil oda veya 500 € civarındaki kiralarla tek kişilik alternatiflerini değerlendirebilirler.

Daha detaylı bilgiyi Ra Education iletişim formunu doldurarak veya bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Lisans Bölümleri ve Fiyatları

Bölümler Süre Fiyat
Bölge ve Çevre Ekonomisi 2 Yıl Lisans 3400 €
İletişim ve Medya Bilimleri 4 Yıl Lisans 3800 €
İşletme ve Yönetim 4 Yıl Lisans 5800 €
Pazarlama ve İşletme Bilişim Sistemleri 4 Yıl Lisans 6600 €
Sosyoloji 4 Yıl Lisans 3800 €
Uluslararası İlişkiler 4 Yıl Lisans 3800 €
Uluslararası İşletme 4 Yıl Lisans 5800 €

Yüksek Lisans Bölümleri ve Fiyatları

Bölümler Süre Fiyat
İletişim ve Medya Bilimleri 2 Yıl Yüksek Lisans 3400 €
Sosyoloji 2 Yıl Yüksek Lisans 3400 €
Uluslararası Ekonomi ve İşletme 2 Yıl Yüksek Lisans 4900 €
Uluslararası İlişkiler 2 Yıl Yüksek Lisans 3400 €